13 marca 2016 · Blog

5 powodów dla których warto zmieniać wystrój mieszkania

Przypomnij sobie dzień, kiedy wreszcie udało Ci się wyprowadzić na „swoje”. Być może było to mieszkanie urządzone od A do Z, „pod klucz” i nie trzeba było sobie zaprzątać głowy tematami takimi jak aranżacja wnętrz. Albo wręcz przeciwnie, znalezienie odpowiednich farb, podłóg, tapet, wreszcie mebli i dodatków zajęło Ci tygodnie lub miesiące. Przypomnij sobie jednak ten moment, gdy już wszystko było gotowe, rozpierała Cię duma, a w Twojej głowie pojawiła się myśl: „Tak mogłoby zostać już na zawsze”.

Stop. „Na zawsze” w kwestii wystroju wnętrz to domena naszych babć i dziadków. Świat się zmienia, jesteśmy dynamiczni, a nasze mieszkania i domy żyją takim rytmem jak my sami. Nawet, jeśli mieszka nam się całkiem dobrze i przyjemnie, warto od czasu do czasu zmienić swoje otoczenie. Gruntowny remont może być ekscytujący, ale często nawet niewielkie modyfikacje wystarczą, aby wnętrze nabrało zupełnie nowego charakteru.

Nadal Cię nie przekonaliśmy, że warto zmieniać wystrój swojego mieszkania? Oto 5 powodów, dla których zdecydowanie polecamy takie przedsięwzięcie:

Okazja do wielkich porządków. Dokonując jakichkolwiek zmian w mieszkaniu, czy to przemeblowania, czy zmiany koloru ścian albo udekorowanie półek nowymi dodatkami – mamy doskonały pretekst do gruntownego posprzątania. Nie tylko za kredensem i pod kanapą, ale także w szufladach i szafach. Pozbycie się starych sprzętów i niepotrzebnych przedmiotów na większość z nas działa oczyszczająco. Istnieje szansa, że „graty”, których już nie używamy, są sprawne i w dobrym stanie. Być może uda się je odsprzedać i w ten sposób odzyskać choćby niewielką część kosztów remontu.

projekty-wnetrz

Kreatywne wyzwanie. Wprowadzanie zmian w wystroju wnętrza wymaga od nas wyobraźni i kreatywności. Nawet jeśli korzystamy z profesjonalnych usług aranżacji wnętrz, wyzwaniem bywa budżet (nie oszukujmy się, nie istnieje coś takiego jak „nieograniczony budżet”). Każde takie przedsięwzięcie zmusza nas do przemyślenia i przewartościowania pewnych kwestii, zarówno pod kątem finansowym, funkcjonalnym, logistycznym i typowo estetycznym. Szukanie nowych rozwiązań, które będą pasowały do naszego domu i stylu życia, zwłaszcza tych niestandardowych, może być świetną zabawą i sposobem na odkrycie swojego kreatywnego potencjału (z którego, kto wie, może urodzą się nowe pomysły wychodzące daleko poza nasze cztery kąty!).

projektanci-wnetrz

Oddech świeżości. Lubimy zmiany. Lubimy mieć w swoim otoczeniu coś nowego i pięknego. Remont mieszkania daje nam szansę właśnie taką nowością i pięknem się otoczyć. O ile przyjemniej jest usiąść w świeżo odmalowanym pokoju, w nowym miękkim i wygodnym fotelu, niż wśród poobijanych ścian, na starym, chwiejącym się krześle. Z nowym wystrojem mieszkania jest trochę jak z nowym samochodem, nowym telefonem komórkowym albo nową parą butów. Miły akcent sprawiający, że życie jest trochę bardziej przyjemne niż wczoraj.

projekt-salonu

To nie musi zrujnować Cię finansowo! Remont czy też zmiany we wnętrzach nie muszą wiązać się z ogromnymi nakładami finansowymi. Wystarczy uwolnić wyobraźnię (patrz: punkt 2) i pomyśleć poza schematem. Nowa kanapa jest za droga, ale starą można zawieźć do zaprzyjaźnionego tapicera. Wymiana okien na „ładniejsze” chwilowo jest poza Twoim zasięgiem finansowym. Prosty karnisz i nowoczesne zasłony mogą je trochę ożywić. Nie masz czasu na wymianę podłogi? Spróbuj przemalować starą przy użyciu specjalnej farby. Jeśli urządzasz wnętrze przy pomocy specjalisty od aranżacji – podkreśl, że zależy Ci na budżetowych rozwiązaniach. Projektanci wnętrz znają wiele tricków na niewielkie i mało radykalne zmiany, które robią duże wrażenie.

projektowanie-pokoju

Twój sąsiad już to zrobił. Oczywiście nie musisz ścigać się z resztą świata, ale ten świat się zmienia, świat wokół nas. Ludzie, którzy Cię otaczają – także. Dlaczego Twoje mieszkanie miałoby pozostać na lata dokładnie takie, jak podczas tzw. „parapetówki”?

aranzacja-salonu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się:

Facebooktwitter
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dziękujemy za kontakt.

Twoja wiadomość została pomyślnie wysłana. Dziękujemy za kontakt.

O projekcie

Przypomnij sobie dzień, kiedy wreszcie udało Ci się wyprowadzić na „swoje”. Być może było to mieszkanie urządzone od A do Z, „pod klucz” i nie trzeba było sobie zaprzątać głowy …

Cały opis projektu

Miejsce realizacji

Data realizacji

Metraż obiektu

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x