4 marca 2019 · Blog

Jak dobrać sofę do pokoju gościnnego?

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem w mieszkaniu. Poza tym, że służy domownikom do wspólnego spędzania czasu, relaksu, a czasem pracy, jest również centrum spotkań z przyjaciółmi. To tu zapraszamy gości, niejednokrotnie osoby, które odwiedzają nas po raz pierwszy. Dlatego właśnie salon powinien być urządzony w taki sposób, byśmy mogli być z niego naprawdę dumni. Jak zatem odpowiednio wybrać do niego sofę, która będzie podstawowym elementem wyposażenia?

Sofa w kontrastowym kolorze

Projekt salonu z kuchnią

Obecnie króluje moda na jasne kolory we wnętrzach. Biele i szarości na ścianach, to doskonała baza do każdego pomieszczenia. Z łatwością można wówczas dopasować meble i dodatki, a także zmieniać je kiedy się znudzą, bez konieczności robienia wielkiego remontu. Jeśli jesteś osobą, która stara się podążać za modą, a jednocześnie lubi kolory, do prostego, jasnego pokoju, wybierz sofę w kolorze, który zwróci na siebie uwagę. Dzięki temu, pomieszczenie nie będzie nudne, ani bezduszne jak z katalogu. Kolor ożywi salon i nada mu charakteru.

kolorowy salon

Odważna wzorzysta sofa

Wzory, podobnie jak intensywne kolory, przeznaczone są dla tych, którzy lubią się wyróżniać. Wymagana jest tu jednak szczególna ostrożność podczas urządzania całego pomieszczenia, bo nietrudno sprawić, że coś nam się „pogryzie”. Wzór musi nawiązywać do innych mebli i dodatków. Kiedy chcemy łączyć różne desenie, najłatwiej zrobić to wówczas, gdy są one w tym samym kolorze. Najbardziej bezpiecznym w przypadku zestawienia kilku barw jest postawienie na jeden motyw, w różnej skali. Grochy z drobnymi kropkami, duża krata z małą itp.

Poduszki i dywan jako elementy dekoracyjne

Największą popularnością cieszą się obecnie sofy szare, brązowe, czyli takie, które łatwo utrzymać w czystości i niestraszne im dziecięce lepkie rączki, ani sierść naszych domowych pupili. Stawiając w salonie tego typu mebel, bardzo fajnym pomysłem jest urozmaicenie go za pomocą ciekawych, kolorowych lub z oryginalnymi motywami poduszek. Duże, miękkie poduchy będą cieszyć oko, a jednocześnie doskonale wpłyną na komfort użytkownika. Przy kanapie położyć można również dywan, który mocno ociepli wnętrze, a także będzie ważnym elementem dekoracyjnym.

architektura wnętrz gliwice

Sofa z wbudowanymi półkami

Tego typu mebel świetnie się sprawdzi w małym pomieszczeniu, gdzie każda półka, czy schowek są na wagę złota. Nie zagraca, nie odbiera przestrzeni, a stwarza dodatkowe miejsce do przechowywania.
Sofa z półkami to doskonałe rozwiązanie dla każdego salonu, ponieważ dzięki niej, możemy mieć pod ręką koc na chłodne jesienne wieczory, ulubioną książkę, czy płyty. Komu nie zdarzyło się szukać pilota od telewizora? Dzięki półkom w kanapie, wszystkie piloty mają swoje miejsce, nie stwarzają efektu chaosu i nie trzeba zgadywać gdzie się podziały tym razem? Półki mogą być umieszczone w boczku sofy, wówczas jest ich mniejsza ilość, bądź też za jej oparciem, gdzie przestrzeni jest zdecydowanie więcej, jednak wtedy sofa musi być odsunięta od ściany.

Wybór kanapy do pokoju gościnnego powinien być dobrze przemyślany. Poza tym, że musi być ona wygodna, praktyczna, może stanowić również główny element dekoracyjny i miejsce do przechowywania. Dobrze wybrana będzie służyć latami i z pewnością dostarczać nam wielu ciepłych wspomnień.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się:

Facebooktwitter
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dziękujemy za kontakt.

Twoja wiadomość została pomyślnie wysłana. Dziękujemy za kontakt.

O projekcie

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem w mieszkaniu. Poza tym, że służy domownikom do wspólnego spędzania czasu, relaksu, a czasem pracy, jest również centrum spotkań z przyjaciółmi. To tu zapraszamy gości, …

Cały opis projektu

Miejsce realizacji

Data realizacji

Metraż obiektu

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x