4 kwietnia 2016 · Blog

Kominki klasyczne vs. współczesne

Który kominek wybrać? Klasyczny, czy może nowoczesny? Jakimi przesłankami kierować się przy wyborze jednego z piękniejszych elementów wyposażenia wnętrz, który jednocześnie spełnia bardzo konkretną i funkcjonalną rolę? Spróbujemy odpowiedzieć na nurtujące was pytania, a przede wszystkim na podstawowe – które kominki są lepsze? Klasyczne, czy nowoczesne?

kominek-styl-klasyczny

Kominek – główny punkt projektowania wnętrz

kominek-styl-prowansalski

Posiadanie kominka w salonie nadaje wnętrzu wyrazistości oraz niepowtarzalnej aury. Niezależnie od tego, czy wybierzemy kominek nowoczesny, czy klasyczny cieszyć będziemy wzrok pięknym wyglądem pomieszczenia, które w ten sposób nabierze pewnej szlachetności oraz nieodpartego uroku. Który kominek jednak wybrać? Klasyczny, czy nowoczesny? odpowiedź nie jest wcale jednoznaczna. Właśnie dlatego najlepiej kierować się własnym gustem, a także sposobem urządzenia wnętrza. To dwa główne wyznaczniki, które powinny determinować wasz wybór.

Kolorystyka i design pomieszczenia a rodzaj kominka

kominek-piramida

Wybór kominka powinien zostać przemyślany przede wszystkim pod kątem kolorystyki, designu oraz stylu w jakim urządzone zostało wnętrze, w którym znajdzie się nasz kominek. Choć wielu z nas bierze pod uwagę w pierwszej kolejności modę, jest to jednak dość złudna wskazówka. Dlaczego? Bo niepodważalnym faktem jest, iż zarówno kominki klasyczne, jak i te zdecydowanie nowoczesne … zawsze są w modzie.
Szukając odpowiedniego kominka warto znać zasadę, że klasyczne, tradycyjne kominki najlepiej sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w sposób klasyczny, zaś do wnętrz nowoczesnych z reguły pasują kominki o ultranowoczesnym wyglądzie. Jednak jak głosi stare powiedzenie, zasady są po to, by je łamać, dlatego też przemieszanie stylów jest nie tylko możliwe i dozwolone, a wręcz mile widziane. Dzięki temu kominki tradycyjne świetnie zaprezentują się we wnętrzu industrialnym, zaś nowoczesne wypadną znakomicie we wnętrzu rustykalnym…

Klasyczne vs. nowoczesne, czyli o co ten spór?

kominek-wolnostojacy

Zastanawiając się nad wyborem kominka, weźcie pod uwagę detale, które składają się na jego wygląd, a także parametry. Mówiąc o kominkach nowoczesnych, na myśli mamy przede wszystkim modele o prostej i eleganckiej, a nade wszystko stonowanej formie. Dzięki temu dopełniają one pomieszczenia o takim właśnie stylu, nadając im niepowtarzalnego klimatu, dodatkowo budując relaksacyjny klimat. Kominki takie są połączeniem klasycznej i niepowtarzalnej formy z olbrzymią funkcjonalnością. Jeśli połączy się je z jasnymi kolorami, pomieszczenie zyska na lekkości oraz elegancji. Warto więc pomyśleć o dodatkowych elementach dekoracyjnych, dzięki którym pogłębimy owo wrażenie.

kominek-nowoczesny

Kominki nowoczesne są absolutnym numerem jeden we wnętrzach nowoczesnych. Dlaczego? Bo zaskakują one swoją formą, kształtami, designem oraz niezwykłym zróżnicowaniem. Bardzo często ich wygląd jest nawiązaniem do pomieszczeń ascetycznych i minimalistycznych. Trudno jest znaleźć i podać wspólne cechy łączące tego typu kominki. Są one bardzo często niejednoznaczne i bardzo niejednolite, choć z reguły możemy stwierdzić, że pozbawione są one nadmiernego, dekoracyjnego zdobnictwa. Ich wielorakość kształtów, form i wzorów sprawia, że to kominki które można w maksymalny sposób zindywidualizować i dostosować do własnych upodobań oraz potrzeb.

Niezależnie od rodzaju kominka jaki wybierzemy, ważne jest, by dobrać odpowiednio nie tylko jego wygląd, ale i parametry, o czym koniecznie pamiętajcie wybierając optymalną opcję.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się:

Facebooktwitter
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dziękujemy za kontakt.

Twoja wiadomość została pomyślnie wysłana. Dziękujemy za kontakt.

O projekcie

Który kominek wybrać? Klasyczny, czy może nowoczesny? Jakimi przesłankami kierować się przy wyborze jednego z piękniejszych elementów wyposażenia wnętrz, który jednocześnie spełnia bardzo konkretną i funkcjonalną rolę? Spróbujemy odpowiedzieć na …

Cały opis projektu

Miejsce realizacji

Data realizacji

Metraż obiektu

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x