pokój dziecięcy

Urządzenie pokoju dziecięcego to olbrzymie wyzwanie dla każdego rodzica. Jak sprawić, by był inspirujący oraz zapewniał azyl i dawał poczucie bezpieczeństwa? Pomysłów na pokój dziecięcy jest naprawdę całe mnóstwo, jednak nielicznym zaledwie udaje się stworzyć pokój z fantazją, który zachwyca zarówno rodziców, jak i dzieci, jest pomysłowy, ładny, a jednocześnie funkcjonalny. Jak to osiągnąć? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne. Wystarczy zastosować kilka ciekawych rozwiązań i użyć wyobraźni, by stworzyć pokój dziecięcy z fantazją.

Łóżko piętrowe – nie tylko dla rodzeństwa

Jednym z ciekawszych i ponadczasowych pomysłów, które ożywią i odmienią każdy pokój, jest łóżko piętrowe. Obecnie na rynku znaleźć można rozmaite modele, zarówno dla jednego dziecka, jak i dla rodzeństwa. Zachwycają swoją formą oraz rozmaitymi dodatkami, które sprawiają, że wnętrze nabiera nowego charakteru. Wśród ciekawszych modeli znaleźć można chociażby łóżka – domki na drzewie, łóżka ze zjeżdżalniami, z antresolą, czy z tunelami. Wybór rodzaju łóżka zależy jednak przede wszystkim od metrażu pokoju, ilości dzieci, a także od możliwości finansowych.

Ściana – sposób na niebanalną aranżację wnętrza

Ciekawa fototapeta, grafika, tapeta z ornamentami roślinnymi, bajkowymi postaciami, naklejkami, czy duże drewniane litery to tylko niektóre spośród wielu możliwości i propozycji na to, w jaki sposób zindywidualizować dziecięcy pokój. Tego rodzaju dekoracje niezwykle ożywiają pokój oraz nadają mu niecodziennego, bajkowego charakteru. To ten rodzaj dekoracji, który wygląda oryginalnie, niepowtarzalnie oraz estetycznie, a także nadaje odpowiednią atmosferę. I właśnie tego typu elementy tworzą pokój dziecięcy z fantazją. Warto wspomnieć, że fototapetę wykorzystać można również na suficie, co daje ciekawy efekt wizualny.

Huśtawka, a może hamak?

Pokocha je każde dziecko, a także dorosły. Zarówno huśtawka, jak i hamak to akcesoria, dzięki którym każdy bez wyjątku poczuje odprężenie i radość. Dodatkowo są one bardzo ciekawym wyposażeniem pokoju dziecięcego oraz jego wspaniałym dopełnieniem. Dla młodszych dzieci szczególnie ważna i atrakcyjna będzie z pewnością huśtawka, dla tych już nieco starszych elementem pożądania stanie się hamak, kojarzący się z przyjemnym leniuchowaniem. To również wygoda dla rodzica młodszych dzieci, który może przyjemnie ułożyć się w hamaku i czytać dziecku / dzieciom książki na dobranoc.
Jeśli obawiacie się braku miejsca na zamontowanie huśtawki, a macie możliwość – rozważcie postawienie szafy wnękowej. Z pewnością pomoże ona rozwiązać problem z przestrzenią i rozwiąże problem przechowywania, umożliwiając jednocześnie podwieszenie huśtawki.

Oryginalne sposoby na przechowywanie

Urządzając pokój dziecka szczególną uwagę wielu rodziców zwraca na meble do przechowywania gadżetów, zabawek, książek, itp. I nic dziwnego, bo pokoje naszych pociech niejednokrotnie wprost pękają w szwach od nagromadzonych w nich dziecięcych skarbów. Aby stworzyć pokój dziecięcy z fantazją wystarczy zaskakująca formą półka, czy inny oryginalny mebel. Modne w ostatnim czasie zrobiły się regały w kształcie drzew, liter, czy figur. Do pokoju chłopca można wykorzystać np. regał w kształcie robota, ciekawie wyglądają też półki – drabiny. Pomysłów jest jednak znacznie więcej, a ostateczny wybór zależy od koncepcji na wygląd pokoju.