16 lipca 2016 · Blog

Projektant wnętrz gwiazd – Martyn Lawrence Bullard

O tym, że projektowanie wnętrz to ciężki kawałek chleba przekonał się już niejeden architekt wnętrz, który próbował swoich sił w tym właśnie zawodzie. Istnieją jednak osoby, którym zdecydowanie powiodło się w tym zakresie i zdobyły one sobie nie tylko renomę w lokalnym środowisku, ale wręcz światową sławę.
Wśród wielu znakomitych projektantów wnętrz szczególne miejsce zajmują osoby posiadające niebanalną wyobraźnię oraz zdolność do kreowania nietuzinkowych i niebanalnych miejsc, które zachwycają swoim wyglądem użytkowników. Właśnie taką osobą jest Martyn Lawrence Bullard, niekwestionowana gwiazda wśród architektów wnętrz, która zajmuje się projektowaniem dla … innych gwiazd.

sławny projektant wnętrz

Projektant Hollywood

Z usług Bullarda korzystają dziś gwiazdy Hollywood, które pragną do swoich wnętrz włączyć nieco egzotyki. Bullard projektował wnętrza takich sław jak Cher, Elton John, Ozzy i Sharon Osbourne, Ellen Pompeo, czy Tommy Hilifiger. To jedynie niektórzy znani i lubiani, którzy zdecydowali się na to, by to właśnie ten wybitny architekt wnętrz zajął się ich domami. Jednak zanim Martyn Bullard stał się sławny (i bogaty), jego kariera nie wyglądała wcale tak różowo. Na swój sukces projektant wnętrz pracował sumiennie przez długi czas, zdobywając zaufanie swoich Klientów i tworząc z ich domów prawdziwe dzieła sztuki.

piękny projekt pokoju

Początki kariery

Pierwsze zawodowe kroki Martyn Lawrence Bullard stawiał w branży modowej. Jednak projektowanie wnętrz było jego ukrytą pasją już od najmłodszych lat. Jako nastolatek zaprojektował nawet wnętrze otwartego wspólnie z siostrą butiku z odzieżą, w którym można było podziwiać dział damski stylizowany na beduiński, drapowany namiot oraz dział męski imitujący gabinet. Projekt pierwszej pracy nie przyniósł komercyjnego sukcesu, podobnie jak następna ścieżka kariery o której pomyślał Bullard. Jednak nowo wybrana droga życiowa otworzyła mu drogę do światowej kariery i sławy. W jaki sposób? M.L. Bullard postanowił zawalczyć o swoją karierę w Hollywood, zostając zawodowym aktorem. Choć nie został on gwiazdą ekranu, okazało się, iż zdobyte w Hollywood kontakty zaowocowały w inny sposób.
Producent serialu w którym otrzymał rolę zaproponował mu pracę dekoratora wnętrz biurowych. Bullard zlecenie przyjął w nadziei na łatwiejsze otrzymywanie ról w kolejnych serialach, czy filmach, tymczasem okazało się, iż pracą tą otworzył sobie drogę do zupełnie niespodziewanej pracy, jaką stało się projektowanie wnętrz. Victor Ginzburg zadowolony z efektu pracy Bullarda polecił jego usługi kolejnym osobom, w ten sposób powoli zyskując renomę. Dziś, to jeden z najbardziej rozchwytywanych projektantów wnętrz, z którego usług korzystali Christina Aguilera, Pamela Anderson, Kid Rock, czy Eva Mendes.

aranżacja jadalni

Niepowtarzalny charakter wnętrz

To, za co celebry ci tak bardzo pokochali Bullarda, to jego niepowtarzalny styl i stuprocentowe skoncentrowanie się na kliencie. Projektant podkreśla, iż w swojej pracy stara się dopasować wnętrze do jego właściciela, tak, by stało się ono miejscem w którym nie tylko lubi on przebywać, ale które staje się dla niego swoistą ostoją i oazą. Projektując, Bullard inspiruje się otoczeniem. Chętnie miesza style, szaleje z kolorami, łącząc je w specyficzny sposób, czy bawi się fakturami i ich zróżnicowaniem. Duże natchnienie dla projektanta wnętrz w dalszym ciągu stanowi moda, którą nie tylko fascynuje się, ale i wprowadza jej elementy do swoich projektów, tym samym osiągając bardzo ciekawe efekty.
Wszystko to sprawiło, że Martyn Bullard sam stał się gwiazdą, rozpoznawalną i bardzo pożądaną przez inne hollywoodzkie gwiazdy, które chętnie zamawiają jego usługi.

stylkowa aranżacja łazienki

Styl nie do podrobienia

Styl Bullarda jest specyficzny i nie do podrobienia. Jego charakterystycznymi elementami są błyszczące wnętrza. Bullard stawia na pełne wygody, modernistyczne przestrzenie, a także orientalne dodatki. Jego ulubionymi motywami są tematy marokańskiej kultury. We wnętrzach tych znajdziemy rzeźbione meble, ostre, zdecydowane kolory, zdobienia, ornamenty i mozaiki, czy akcenty kwiatowe. Jego siłą jest umiejętność łączenia stylów oraz tworzenie wnętrz pełnych przepychu. Tworzone przez niego stylizacje sprawiają bogate, pełne przepychu i uroku wrażenie, zawsze w dobrym guście.

piękny projekt restauracji

Osiągnięcia z zakresu architektury wnętrz

Martyn Bullard to dziś niekłamana gwiazda projektowania wnętrz. Jest sławny i doceniany przez klientów oraz przez branżę. Jego pozycja jest ugruntowana i bardzo silna, a według poczytnego magazynu Architectural Digest znajduje się on wśród setki najlepszych na świecie architektów wnętrz.
Projekty jego domów można było podziwiać w licznych branżowych magazynach. Ogółem prezentowane były one w ponad 700 gazetach [sic!] Jest on również autorem książki „Live, love and decorate” wydanej w 2011 roku, swoistego poradnika dla wszystkich tych, którzy interesują się aranżacją wnętrz. Z powodzeniem prowadził on też telewizyjny program Million Dollar Decorators. Jak bardzo znakomitym jest on projektantem świadczy nagroda Andrew Martina, którą otrzymał w 2010 roku (Andrew Martin International Interior Designer of the Year Award).

sala bankietowa

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się:

Facebooktwitter
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dziękujemy za kontakt.

Twoja wiadomość została pomyślnie wysłana. Dziękujemy za kontakt.

O projekcie

O tym, że projektowanie wnętrz to ciężki kawałek chleba przekonał się już niejeden architekt wnętrz, który próbował swoich sił w tym właśnie zawodzie. Istnieją jednak osoby, którym zdecydowanie powiodło się …

Cały opis projektu

Miejsce realizacji

Data realizacji

Metraż obiektu

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x