5 lutego 2016 · Blog

W starym ciele młody duch

Ostatnimi czasy trendy w architekturze wnętrz i wzornictwie przemysłowym są coraz bardziej przychylne designowi z lat 60- 80. W Polsce ten trend różnie się przedstawia. Osoby starsze reagują dosyć prześmiewczo na myśl o wzornictwie i architekturze z czasów PRL, natomiast młodzi ciągle potrzebują tego elementu zaskoczenia i świeżości w otaczającej nas przestrzeni. Z większym entuzjazmem sięgają do tego co niegdyś „matka polka” nam dała. W szczególności moją uwagę pod względem na wciąż rosnącą popularność przykuł Fotel 366 Józefa Chierowskiego, które aktualnie przeżywa renesans!

Fotel 366 powstał w 1962r. Jest on niewątpliwie ikoną polskiego designu. Wdrożenie 366 do produkcji było dziełem przypadku. Po pożarze fabryki mebli w Świebodzicach, nastąpiła nagła potrzeba wdrożenia nowych, prostych mebli. Fotel Chierowskiego okazał się absolutnym hitem. Przez ponad 20 lat wyprodukowano około pół miliona egzemplarzy. Mimo tego iż był produkowany przez taki długi okres czasu, dopiero teraz uzyskał wymarzoną przez projektanta formę. Po ponad 50 latach śruby mocujące siedzisko zostały schowane. W latach 60 – 80 nie było to możliwe ze względu na ograniczenie przemysłu metalurgicznego oraz brak odpowiednich technologii. Dzięki schowaniu śrub nabrał on minimalistyczny i niewątpliwie szlachetny charakter.

urządzanie salonu

Projektanci chętniej podejmują się nadania tego drugiego życia Chierowskiemu, poprzez zastosowanie szerokiego spektrum tkanin tapicerskich i kombinacji stolarskich.

projekt dużego pokoju

aranżacja salonu

Piękne fotele

Na chwilę obecną rynek częstuje nas przeróżnymi wariacjami na temat 366. Czasem poważne, czasem takie, od których po prostu nie da się odciągnąć wzroku. Każdy jest w stanie znaleźć ten jedyny, idealnie pasujący do swojego wnętrza.

Nowoczesne wnętrze

366 Chierowski

Przykłady aranżacji przestrzeni ukazują, że fotel 366 jest w stanie wpasować się absolutnie w każdym wnętrzu: restauracji, kawiarni, biurze, poczekalni, patio, czy nawet w ogrodzie, a to wszystko dzięki ponadczasowemu wyglądowi.

Czasem warto wejść na strych babci, trochę pobuszować, bo być może i Ty staniesz się posiadaczem tego oryginalnego egzemplarza.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się:

Facebooktwitter
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dziękujemy za kontakt.

Twoja wiadomość została pomyślnie wysłana. Dziękujemy za kontakt.

O projekcie

Ostatnimi czasy trendy w architekturze wnętrz i wzornictwie przemysłowym są coraz bardziej przychylne designowi z lat 60- 80. W Polsce ten trend różnie się przedstawia. Osoby starsze reagują dosyć prześmiewczo …

Cały opis projektu

Miejsce realizacji

Data realizacji

Metraż obiektu

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x