Łazienka to miejsce o szczególnej specyfice, które spełniać ma kilka ważnych w naszym życiu ról. To tu dbamy o codzienną higienę i urodę, relaksujemy się, odpoczywamy czy wykonujemy szybki make-up. Nie dziwi więc, że mając świadomość tak dużej roli tego pomieszczenia w codziennym życiu, pragniemy, by nasza łazienka była nieskazitelnie czysta oraz zachwycała niecodziennym designem. Dziś osiągnąć można to na wiele sposobów, a jednym z nich są niekonwencjonalne baterie łazienkowe, które stanowić będą nie tylko oryginalny element ozdobny, modną dekorację, ale i wyjątkowo funkcjonalny i przydatny obiekt.

Dlaczego wybrać niekonwencjonalne baterie łazienkowe?

Powodów, dla których warto wybrać właśnie tego rodzaju armaturę łazienkową jest wiele. Przede wszystkim jest to znakomity sposób na wykreowanie ciekawego designu w łazience. W zależności od rodzaju baterii łazienkowych jakie wybierzemy, możemy stworzyć ciekawą stylizację oraz sprawić, że zwykłe wnętrze zamieni się w niebanalne i nietuzinkowe.

Tego rodzaju ozdoba to sposób na idealne dopełnienie łazienki nowoczesnej, lub utrzymanej w innej, adekwatnej do wybranego modelu stylistyki. To równocześnie sposób na wyrażenie siebie i własnego stylu. Warto wybrać więc baterię, która sprawi, że łazienka zamieni się w ciekawsze i oryginalniejsze miejsce, jednocześnie funkcjonalne i nietuzinkowe.

Zwykle, tego rodzaju baterie łączą ze sobą ponadto najwyższej klasy materiały, które używane są do ich powstania. Tym samym dają one gwarancję, iż zakupiony produkt będzie cieszył nas nie tylko swoim wyjątkowym designem, ale i doskonałą trwałością oraz jakością. A to atut nie do podważenia.

Najciekawsze propozycje

Wśród licznych propozycji na niekonwencjonalne baterie łazienkowe, na szczególną uwagę zasługuje kilka ich typów. Jednym z nich są baterie wodospadowe. Dzięki otwartym wylewkom tworzą one efekt ciekawy, bo imitujący przepływ wody w wodospadzie. Tego rodzaju baterie są nie tylko oryginalne, ale i funkcjonalne, bowiem poza świetnym designem zapewniają one również spore oszczędności poprzez mniejsze zużycie wody.

Miejscem idealnym do ich montowania są łazienki w stylu nowoczesnym, choć wywołują też ciekawy efekt kontrastowy w łazienkach klasycznych. Co istotne, baterie wodospadowe wykorzystać można zarówno jako umywalkowe, jak i prysznicowe. Dają one bardzo szerokie możliwości aranżacyjne, które dostosować można idealnie do własnych potrzeb.

Innym, ciekawym typem baterii są baterie transparentne. To typ armatury, który wywołuje bardzo przyjemne doznania, dzięki niepowtarzalnemu widokowi jaki tworzy przepływająca przez nie woda. To swego rodzaju baterie „naturalne”, które przywołują na myśl rwący potok, czy górski strumień dzięki wyzwalanemu podczas ich uruchamiania specjalnemu wirowi. Podobne doznania wywołać może również prosta linia baterii, nawiązująca do elementów natury.

To oczywiście jedynie propozycje designerskich i niekonwencjonalnych baterii. Warto sięgnąć po nie, jeśli pragniemy, by nasza łazienka stała się miejscem ciekawym, w którym będziemy uwielbiać spędzać czas. To mała rzecz, na której punkcie możemy wprost zwariować!

Podobne wpisy