Który kominek wybrać? Klasyczny, czy może nowoczesny? Jakimi przesłankami kierować się przy wyborze jednego z piękniejszych elementów wyposażenia wnętrz, który jednocześnie spełnia bardzo konkretną i funkcjonalną rolę? Spróbujemy odpowiedzieć na nurtujące was pytania, a przede wszystkim na podstawowe – które kominki są lepsze? Klasyczne, czy nowoczesne?

Kominek – główny punkt projektowania wnętrz

Posiadanie kominka w salonie nadaje wnętrzu wyrazistości oraz niepowtarzalnej aury. Niezależnie od tego, czy wybierzemy kominek nowoczesny, czy klasyczny cieszyć będziemy wzrok pięknym wyglądem pomieszczenia, które w ten sposób nabierze pewnej szlachetności oraz nieodpartego uroku. Który kominek jednak wybrać? Klasyczny, czy nowoczesny? odpowiedź nie jest wcale jednoznaczna. Właśnie dlatego najlepiej kierować się własnym gustem, a także sposobem urządzenia wnętrza. To dwa główne wyznaczniki, które powinny determinować wasz wybór.

Kolorystyka i design pomieszczenia a rodzaj kominka

Wybór kominka powinien zostać przemyślany przede wszystkim pod kątem kolorystyki, designu oraz stylu w jakim urządzone zostało wnętrze, w którym znajdzie się nasz kominek. Choć wielu z nas bierze pod uwagę w pierwszej kolejności modę, jest to jednak dość złudna wskazówka. Dlaczego? Bo niepodważalnym faktem jest, iż zarówno kominki klasyczne, jak i te zdecydowanie nowoczesne … zawsze są w modzie.
Szukając odpowiedniego kominka warto znać zasadę, że klasyczne, tradycyjne kominki najlepiej sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w sposób klasyczny, zaś do wnętrz nowoczesnych z reguły pasują kominki o ultranowoczesnym wyglądzie. Jednak jak głosi stare powiedzenie, zasady są po to, by je łamać, dlatego też przemieszanie stylów jest nie tylko możliwe i dozwolone, a wręcz mile widziane. Dzięki temu kominki tradycyjne świetnie zaprezentują się we wnętrzu industrialnym, zaś nowoczesne wypadną znakomicie we wnętrzu rustykalnym…

Klasyczne vs. nowoczesne, czyli o co ten spór?

Zastanawiając się nad wyborem kominka, weźcie pod uwagę detale, które składają się na jego wygląd, a także parametry. Mówiąc o kominkach nowoczesnych, na myśli mamy przede wszystkim modele o prostej i eleganckiej, a nade wszystko stonowanej formie. Dzięki temu dopełniają one pomieszczenia o takim właśnie stylu, nadając im niepowtarzalnego klimatu, dodatkowo budując relaksacyjny klimat. Kominki takie są połączeniem klasycznej i niepowtarzalnej formy z olbrzymią funkcjonalnością. Jeśli połączy się je z jasnymi kolorami, pomieszczenie zyska na lekkości oraz elegancji. Warto więc pomyśleć o dodatkowych elementach dekoracyjnych, dzięki którym pogłębimy owo wrażenie.

Kominki nowoczesne są absolutnym numerem jeden we wnętrzach nowoczesnych. Dlaczego? Bo zaskakują one swoją formą, kształtami, designem oraz niezwykłym zróżnicowaniem. Bardzo często ich wygląd jest nawiązaniem do pomieszczeń ascetycznych i minimalistycznych. Trudno jest znaleźć i podać wspólne cechy łączące tego typu kominki. Są one bardzo często niejednoznaczne i bardzo niejednolite, choć z reguły możemy stwierdzić, że pozbawione są one nadmiernego, dekoracyjnego zdobnictwa. Ich wielorakość kształtów, form i wzorów sprawia, że to kominki które można w maksymalny sposób zindywidualizować i dostosować do własnych upodobań oraz potrzeb.

Niezależnie od rodzaju kominka jaki wybierzemy, ważne jest, by dobrać odpowiednio nie tylko jego wygląd, ale i parametry, o czym koniecznie pamiętajcie wybierając optymalną opcję.

Podobne wpisy